Kategorie

Promocje

Aktualnie brak promocji.

Zapraszamy do skorzystania z nowej formy płatności na platformie Przelewy24 - Alior Raty.

Jest to nowe rozwiązanie upraszczające zakup towarów na raty w Internecie. Wystarczy wybrać w sklepie opcję "Przelewy24 - Alior Raty" jako sposób płatności, aby szybko i wygodnie otrzymać pożyczkę ratalną.

Minimalna wysokość pożyczki wynosi 300 zł, a maksymalna 20 000 zł. Okres spłaty rat może wynosić od 3 miesięcy do 3 lat.

Klient dokonuje zakupu na raty bez wychodzenia z domu, samodzielnie sporządza wniosek kredytowy oraz wysyła wymagane dokumenty do Sygma Bank. Cały proces wymiany komunikatów pomiędzy sklepem, a systemem obsługi rat został zautomatyzowany.

Udział pracowników Sklepu w procesie przyznawania kredytu ogranicza się do potwierdzenia dostępności towaru na magazynie.
Aby aktywować obsługę płatności przez e-raty wystarczy przesłać podpisane oświadczenie: Warunki sprzedaży z użyciem systemu e-raty.
Przebieg transakcji za pośrednictwem systemu e-raty w Przelewy24

Klient wybiera jako formę płatności e-raty i zostaje przeniesiony na stronę Alior Bank, gdzie wypełnia wniosek kredytowy.
Po złożeniu wniosku, Klient powraca na stronę Sprzedawcy, wniosek trafia do analizy do banku, a Klient otrzymuje potwierdzenie złożenia wniosku na maila. Sprzedawca w panelu Przelewy24, w szczegółach transakcji widzi opis, mówiący o tym, że trwa analiza wniosku kredytowego.

Bank przekazuje decyzję kredytową (wstępna akceptacja lub odmowa) do wiadomości Klienta drogą mailową na podany przez Klienta adres. Wraz z wstępną akceptacją Klient otrzymuje projekt umowy kredytowej oraz dane do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Po wykonaniu przelewu przez Klienta, bank dokonuje weryfikacji tożsamości Klienta i wydaje ostateczną decyzję kredytową. Po pozytywnej weryfikacji Klienta, bank wysyła umowę kredytową do akceptacji przez Klienta, Klient akceptuję umowę on-line. Po zaakceptowania umowy przez Klienta bank zmienia status wniosku z wstępnej akceptacji na ostateczną akceptację. Ostateczna akceptacja jest informacją dla sklepu, że można wysyłać towar do Klienta. Umowa kredytowa została sfinansowana przez bank. Sprzedawca w szczegółach transakcji widzi opis, mówiący o tym, że wniosek kredytowy Klienta został wstępnie zaakceptowany.

Bank przekazuje decyzję kredytową ( ostateczna akceptacja lub odmowa) do wiadomości Klienta, Sprzedawca w szczegółach transakcji widzi opis, mówiący o tym, że wniosek kredytowy Klienta został ostatecznie zaakceptowany lub odrzucony. W przypadku odrzucenia wniosku, transakcję uznaje się za zakończoną.
Jeśli wniosek kredytowy został ostatecznie zaakceptowany, Sprzedawca ma możliwość realizacji transakcji lub jej anulowania. Dostępne są dwa przyciski: „Dostarczono" lub „Anuluj". Warunkiem wypłaty kredytu jest potwierdzenie przez Sprzedawcę faktu dostarczenia towaru do Klienta - w tym celu Sprzedawca dokonuje potwierdzenia dostarczenia, klikając przycisk „Dostarczono", umieszczony w szczegółach transakcji w panelu Przelewy24. Przycisk znika po 30 dniach od daty uruchomienia kredytu - wnioski nie potwierdzone w ciągu 30 dni zostaną automatycznie anulowane.

Informacja o dostarczeniu towaru jest przesyłana do banku. Sprzedawca w szczegółach transakcji widzi opis, mówiący o tym, że dostawa towaru została potwierdzona. Od momentu potwierdzenia, po upływie 14 dni następuje zwiększenie salda konta Sprzedawcy o należne środki z kredytu - w międzyczasie, w szczegółach transakcji widoczna jest informacja o oczekiwaniu na wypłatę środków.
Informacja o anulowaniu jest przesyłana do banku i kredyt zostaje anulowany. Sprzedawca w szczegółach transakcji widzi opis, mówiący o powyższym.

Klient może odstąpić od umowy zakupu w ciągu 10 dni od daty zakupu. Otrzymanie zwróconego towaru musi zostać bezwzględnie potwierdzone przez Sprzedawcę poprzez kliknięcie z poziomu panelu Przelewy24 przycisku „Zwrot towaru", umieszczonego w szczegółach transakcji. Powyższy przycisk jest dostępny tylko w sytuacji, gdy dostarczenie towaru do Klienta zostało wcześniej potwierdzone i po upłynięciu 10 dni od daty potwierdzenia dostawy nie będzie już widoczny. Informacja o zwrocie towaru wysyłana jest do Banku i serwis Przelewy24 dokonuje obciążenia konta Sprzedawcy kwotą równą wartości kredytu.