Kategorie

Promocje

Aktualnie brak promocji.
Nowy

CASIO PX-780

  • CASIO PX-780 B
  • Nowy

3 990,00 zł  (brutto)

CASIO PX-780 PIANINO CYFROWE

Rewolucyjny model pianina z serii Privia

Nowy PX-780 to znaczący krok w stałym udoskonalaniu pianin cyfrowych z serii Privia. Najwyższy model klawiatury młoteczkowej w połączeniu z nowo opracowanym modułem brzmieniowym tworzą instrument o bardzo wysokim stopniu realizmu. Tak wysoki standard odwzorowania klasycznego fortepianu połączony z zachwycającą stylistyką obudowy oraz ogromną ilością dodatkowych funkcji, nigdy dotąd nie był dostępny w tej serii pianin cyfrowych.  

Brzmienie fortepianu

Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia Morphing AiR Sound Source kładzie szczególny nacisk na wierność w reprodukcji barwy fortepianu, bez pomijania bogactwa płynącego z rezonansu strun i całości płyty rezonansowej. By to osiągnąć model Casio PX-780 został wyposażony w rozszerzoną pamięć pozwalającą na zapis dłuższych próbek, w znacznie lepszej jakości. To, co czyni barwę fortepianu niewiarygodnie złożonym dźwiękiem, to ogromna ilość zmian brzmienia począwszy od uderzenia młoteczka w strunę, poprzez swobodne wybrzmiewanie, aż po wytłumienie rozedrganej struny. W pianinie cyfrowym Casio PX-780 każdy z tych okresów posiada swoje odwzorowanie w różnych próbkach, co jeszcze bardziej poprawia realizm gry.  

Klawiatura

Nowy model PX-780 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście pozwoli na poczucie gry i dotyk klawiatury, identyczny jak w instrumentach akustycznych. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków pozwalający w ścisły sposób ustalić prędkość, z jaką uderza młotek. Na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności.  

Odwzorowanie pracy pedału

Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału, jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Rezonans płynący z płyty instrumentu dodatkowo wzmocniony jest poprzez stereofoniczny efekt rezonansu na wszystkich 88 klawiszach. Całość efektu jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie.  

Ogromne możliwości

Casio PX-780 to pianino cyfrowe posiadające aż 250 wysokiej jakości brzmień różnych instrumentów typu smyczki, organy, elektryczne pianina, zestawy perkusyjne, basy itd. Funkcja podziału klawiatury i nakładania brzmień pozwala na grę przy użyciu aż trzech, różnych barw. Wspaniałym rozszerzeniem pozwalającym na rozwój w dowolnej stylistyce muzycznej jest możliwość grania z podkładami. Do wyboru mamy 180 różnych akompaniamentów, w tym również specjalne podkłady do ćwiczenia gry na pianinie. Wbudowana opcja nagrywania rozszerza funkcje edukacyjne, pozwalając poprzez odsłuchiwanie swoich wykonań, w efektywny sposób pracować nad repertuarem oraz tworzyć pełnowartościowe utwory składające się nawet z siedemnastu różnych partii.

Produkty powiązane