Kategorie

Promocje

Aktualnie brak promocji.
Nowy

ROLAND HP-506 PE PIANINO CYFROWE

 • ROLAND HP-506 PE
 • Nowy

10 200,00 zł  (brutto)

ROLAND HP-506 PE - POZNAJ NOWE POZIOMY INSPIRACJI DLA KREATYWNOŚCI I EDUKACJI

KolorCzarny
WykończeniePołysk
KlawiaturaWażona
Ilość Klawiszy88
Polifonia128
Ilość patchy350 brzmień, 77 utworów
Moc74 W
Głośniki2 x 12 cm, 2 x 5 cm
Wymiary1387 mm x 430 mm x 1070 mm
Waga55 kg

Wyposażone w najnowsze technologie firmy Roland, pianino HP506 oferuje wyjątkowe brzmienie, odczucia i własności w eleganckiej formie, idealnie pasującej do każdego domu. Moduł brzmieniowy SuperNATURAL zawiera zintegrowaną na nowo funkcję DYNAMIC HARMONIC, pozwalającą posługiwać się jeszcze większą ekspresją dynamiki gry podczas grania pasaży fortissimo. Nowa klawiatura koncertowa PHA-4 z wymykiem i pokryciem z imitacji hebanu i kości słoniowej zapewnia lepsze niż kiedykolwiek wrażenia dotykowe, a frazowanie indywidualne zapewnia bezprecedensowe możliwości wyszukiwania idealnego brzmienia fortepianowego, nuta po nucie. Technologia projekcji akustycznej zapewnia zdumiewająco bogaty, wielowymiarowy dźwięk z systemu zamontowanych w pianinie głośników, więc można korzystać podczas prywatnych ćwiczeń z unikalnego pola dźwiękowego, jak również z efektu słuchawkowego 3D. Wspaniałe dodatki, takie jak wbudowany rekorder i kompatybilność z aplikacją dla pianin firmy Roland, przeznaczoną na urządzenia z systemem iOS firmy Apple, sprawiają, że pianino HP506 bezkonfliktowo łączy tradycję i nowoczesność, aby zapewniać niekończące się inspiracje miłośnikom fortepianu, od młodych studentów i hobbystów po bardzo zaawansowanych muzyków.

 • Cisz się wspaniałym, fortepianowym brzmieniem SuperNATURAL, zapewniającym bogaty, złożony dźwięk prawdziwego, pianina akustycznego
 • Nowa klawiatura koncertowa PHA-4 z wymykiem i pokrycie z imitacji hebanu i kości słoniowej korzysta z najnowszej, wysokiej rozdzielczości technologii detekcji dynamiki firmy Roland
 • Style gry fortissimo wiernie odtwarzane, dzięki nowej funkcji DYNAMIC HARMONIC, zapewniającej unikalny charakter tonalny oraz mocne brzmienie.
 • Używaj nowej funkcji frazowania indywidualnego, aby dopasować dźwięk pianina do własnych potrzeb, regulując wysokość dźwięków, głośność i charakter poszczególnych nut.
 • Słuchawkowy efekt przestrzenny 3D zapewnia bogaty, wielowymiarowy dźwięk, gdy używasz słuchawek podczas prywatnych ćwiczeń
 • Czterokanałowy system dźwiękowy Acoustic Projection zapewnia naturalne, wielowymiarowe pole dźwiękowe pianina akustycznego
 • Graj z akompaniamentem ulubionych utworów, odtwarzanych z iPhona, iPada lub dotykowego iPoda, używając bezpłatnej aplikacji Air Performer
 • Wyświetlaj partytury i wybieraj brzmienia pianina HP506 za pomocą bezpłatnej aplikacji Piano Partner dla iPada
 • Wbudowany rekorder umożliwia rejestrowanie gry w postaci plików dźwiękowych lub MIDI (do zapisu dźwięku niezbędna jest opcjonalna pamięć USB)
 • Wygodne funkcje do codziennego użytku, takie jak niezależna regulacja głośności w słuchawkach, funkcja ograniczania głośności i regulowana podstawka pod nuty
 • Masywny i elegancki wygląd; dostępność w kolorze polerowanej kości słoniowej, różanym lub czarnym

Ciesz się wyrafinowanym brzmieniem prawdziwego pianina, dzięki fortepianowemu brzmieniu SuperNATURAL

Za każdym razem, gdy usiądziesz przy pianinie HP506 i zagrasz, zatracisz się w pięknym i wciągającym brzmieniu instrumentu, dzięki uznanemu, fortepianowemu modułowi brzmieniowemu SuperNATURAL firmy Roland. Podobnie, jak w dobrym fortepianie, każda nuta ma swój własny charakter, a barwa dźwięku zmienia się płynnie, w zależności od dynamiki gry, aby wiernie tłumaczyć emocje na dźwięk. Dźwięk zanika w naturalny sposób i nie jest to tylko obniżanie poziomu głośności, ale również stopniowa zmiana barwy cichnącego dźwięku. Oprócz brzmień prawdziwych fortepianów, dodano również brzmienia pianin, posiadające unikalny, krótki czas zanikania dźwięku i zamknięte brzmienie tradycyjnego pianina.

Zgłębiaj poszerzony zakres dynamicznej ekspresji

Wraz z doskonaleniem poziomu gry, umiejętności grania dynamicznego będą coraz lepsze, a unikalne charakterystyki alikwotowe, powstające podczas gry fortissimo pozwolą zgłębiać nową paletę tonalnej kolorystyki. Opracowana od nowa funkcja DYNAMIC HARMONIC umożliwia dopasowywanie tych charakterystyk do własnych upodobań, oferując możliwość głębokiej ingerencji w sterowanie ekspresją, co będzie dobrze przyjmowane również przez bardziej doświadczonych muzyków.

Modyfikuj brzmienie, aby dopasować do własnego stylu gry lub pomieszczenia

Brzmienie pianina HP506 można w łatwy sposób zmieniać, dopasowując do własnego stylu gry lub określonego gatunku granej muzyki. Za pomocą funkcji PIANO DESIGNER można łatwo zmieniać elementy generowanego dźwięku, takie jak rezonans strun, sposób reakcji płyty rezonującej i wiele innych. W celu jeszcze bardziej szczegółowej edycji opracowano nową funkcję frazowania indywidualnego, umożliwiającą niezależną regulację wysokości, głośności i barwy dźwięku wszystkich 88 nut. Jako uzupełnienie tego osobistego kształtowania barwy dźwięku, ta unikalna i potężna opcja frazowania jest również użyteczna w przypadku równoważenia ogólnego brzmienia pianina w celu idealnego dopasowania do własności akustycznych pomieszczenia lub określonego typu używanych słuchawek. Użycie opcjonalnej pamięci USB umożliwia zachowywanie i wywoływanie ulubionych ustawień własnych, aby szybko zmienić brzmienie pianina.

Uwolnij własne inspiracje za pomocą niezrównanej reakcji na dynamikę gry

Wraz z rozwojem umiejętności gry dynamicznej, twoje fortepianowe utwory będą błyszczeć, gdy zagrasz na pianinie HP506. Nowa, flagowa klawiatura koncertowa PHA-4 z wymykiem i pokryciem z imitacji hebanu i kości słoniowej korzysta z najnowszej, wysokiej rozdzielczości technologii detekcji dynamiki, aby wydobywać pełny tonalny potencjał z fortepianowego modułu brzmieniowego SuperNATURAL. Dzięki szybkiej repetycji klawiszy oraz detekcji wysokiej rozdzielczości, klawiatura PHA-4 wiernie tłumaczy subtelne różnice tonalne odmiennych styli gry i zmiennej dynamiki. Ponadto klawisze pokryto specjalnie zaprojektowanym materiałem, który pochłania wilgoć, zapewniającym naturalne odczucia faktury klawiszy dobrego fortepianu akustycznego, wykonanych z hebanu i kości słoniowej. Autentyczny mechanizm młoteczkowy klawiatury PHA-4 generuje również mniej słyszalne zakłócenia, niż w przypadku poprzednich konstrukcji, dobrze widziana funkcja, nie przeszkadzająca innym osobom w przypadku grania z wyciszonymi głośnikami lub podczas ćwiczeń z nałożonymi słuchawkami.

Autentyczna reakcja na działanie pedału tłumika

Pianino HP506 wyposażono w pedał Progressive Damper Action, który wiernie odtwarza sposób zachowywania się pedału tłumika pianina akustycznego. Cechuje go ciągła reakcja na dotyk, oczekiwana przez doświadczonych pianistów i lekki opór po pierwszym naciśnięciu oraz silniejszy, gdy funkcja tłumienia zaczyna działać. Pozwala to bardziej intuicyjnie sterować grą i daje możliwość używania zaawansowanych technik częściowego wciskania, zapewniających możliwość precyzyjniejszego sterowania czasem wybrzmiewania dźwięku i rezonansem.

Doświadczaj prawdziwych wrażeń pola dźwiękowego akustycznego pianina

Unikalna przestrzeń akustyczna, generowana podczas grania na pianinie akustycznym jest realizowana za pomocą harmonijnie połączonych elementów, w tym rezonansów między strunami instrumentu, płytą rezonansową i ramą. Pianino HP506 odtwarza tę przestrzeń akustyczną za pomocą innowacyjnej technologii Acoustic Projection firmy Roland, która łączy wielowymiarowy system nagłośnienia, jaki można znaleźć we flagowym fortepianie V-Piano, z modułem brzmieniowym SuperNATURAL. Technologia Acoustic Projection posługuje się wieloma, odpowiednio rozmieszczonymi głośnikami, aby dźwięk różnych elementów pianina, mający wpływ na brzmienie, dochodził z właściwych miejsc. Dźwięk tych elementów jest naturalnie mieszany w otaczającej grającego przestrzeni, reprodukując wiernie pole dźwiękowe pianina akustycznego ze zdumiewającą dokładnością.

Dźwięk przestrzenny, aby ćwiczenia w słuchawkach były przyjemniejsze

Jeśli będziesz ćwiczyć w nocy lub gdy w pobliżu będą inne osoby, prawdopodobnie przez dłuższy czas będziesz słuchać dźwięku pianina HP506 przez słuchawki. Dzięki opracowanemu na nowo słuchawkowemu efektowi przestrzennemu 3D, podczas takich sesji można zapewnić sobie unikalne pole dźwiękowe akustycznego pianina. Ta innowacyjna technologia wspaniale ulepsza dźwięk pianina w przypadku grania w słuchawkach, sprawiając, że dźwięk wydobywa się jakby z samego instrumentu.

Twórz biegłość szybko, rejestrując i oceniając swoją grę

Wspaniałym sposobem, aby codzienne ćwiczenia były wydajniejsze, jest rejestrowanie i odsłuch gry w celu samooceny i jej poprawiania. Wbudowany rekorder pianina HP506 jest zawsze gotowy do użycia, umożliwiając rejestrowanie danych w postaci danych MIDI w pamięci instrumentu lub w postaci pliku dźwiękowego w opcjonalnej pamięci USB. Aby wymieniać się nagraniami z rodziną, przyjaciółmi lub nauczycielem, podłącz po prostu pamięć USB do komputera i przenieś pliki, a następnie wyślij do ulubionych serwisów lub witryn społecznościowych. Natychmiastowy zapis to potężna funkcja nie tylko dla studentów, ale również dla doświadczonych pianistów.

Aplikacje Piano Partner i Air Performer pomagają rozwijać umiejętności i umilać ćwiczenia

Bezpłatne aplikacje firmy Roland na urządzenia Apple z systemem iOS oferują unikalny i zabawny sposób motywacji do grania i ćwiczenia. Dzięki aplikacji Air Performer możesz grać z akompaniamentem ulubionych utworów, odtwarzanych bezprzewodowo* z iPhona, iPada lub dotykowego iPoda przez system głośnikowy pianina HP506. Aplikacja PIANO PARTNER dla iPada zawiera grę FLASH CARD, interaktywny program muzyczny, który pokochają dzieci oraz intuicyjny, graficzny interfejs do eksploracji brzmień i utworów pianina HP506. Aplikacja Piano Partner zawiera również aplikację DigiScore Lite, która znajdujące się w pamięci pianina utwory wyświetla na ekranie iPada w postaci zapisu nutowego. Aplikacje dostępne są w Apple App Store, ułatwiając stosowanie współczesnych, mobilnych technologii, do zwiększania przyjemności używania pianina.

*Komunikacja bezprzewodowa wymaga stosowania adaptera sieci bezprzewodowej (Roland WNA1100-RL lub Onkyo UWF-1) oraz punktu dostępowego bezprzewodowej sieci LAN i dostępu do Internetu.

Wygodne funkcje dodatkowe do codziennego grania

Pianino HP506 posiada liczne funkcje praktyczne, wspierające codzienne używanie instrumentu. Funkcja ograniczania głośności umożliwia ustawienie maksymalnej głośności instrumentu, aby nieoczekiwanie dzieci nie mogły odtwarzać dźwięków zbyt głośno. Głośność w słuchawkach można regulować niezależnie od głośności w głośnikach, co pomaga chronić słuch w przypadku pojawienia się w słuchawkach nieoczekiwanego, głośnego dźwięku po ich podłączeniu. A dzięki stereofonicznym gniazdom słuchawkowym 1/4 i 1/8 cala, do instrumentu można podłączyć standardowe słuchawki nauszne lub małe słuchawki douszne, często używane z odtwarzaczami i urządzeniami przenośnymi. Podstawkę pod nuty pianina HP506 można łatwo regulować, aby uzyskać idealne nachylenie, dopasowane do wysokości siedzącej osoby, od dziecka po osobę dorosłą

Produkty powiązane