Roland FA-06 syntezator/stacja robocza

  • Producent: Roland
  • Dostępność: Zapytaj przed zakupem  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 3 413,82 zł 4 199,00 zł

ROLAND FA 06 stacja robocza

Muzyczna stacja robocza została zaprojektowana, by zmaksymalizować twój proces tworzenia muzyki.

CECHY
61-nutowa klawiatura syntezatorowa
Nowa muzyczna stacja robocza zaprojektowana dla ulepszenia twoich możliwości twórczych. Posiada intuicyjny i uproszczony interfejs z olbrzymim kolorowym LCD
Ponad 2000 brzmień z flagowego modułu brzmieniowego INTEGRA-7, w tym SuperNATURAL synth i brzmienia akustyczne oraz perkusyjne
Więcej brzmień do załadowania poprzez wewnętrzne rozszerzenie brzmieniowe dostępne jest na stronie Roland Axial
Pokładowy sampler oparty na SP-404SX zawierający 16 padów x 4 banki o bezpośrednie nagrywanie/odtwarzanie na kartę SDHC

Odgrywa ona ważną rolę dla keyboardzistów w całym zakresie twórczości, od występów na żywo przez tworzenie utworów, aż po produkcję w studio. Tworząc serię FA, Roland zbudował na nowo stację roboczą by zapewnić muzykom inspirującą platformę, która jest ekstremalnie potężna i uniwersalna, a równocześnie prosta i intuicyjna. Poprzez uproszczony interfejs i skupienie różnych praktycznych funkcji maksymalizujących proces twórczy, seria FA umożliwia doświadczenie nowej jakości i wolności twórczej, a także głębokiego odkrywania i rozwijania pomysłów muzycznych, teraz z mniejszym wysiłkiem niż to było wcześniej.

Prosty ale potężny, intuicyjny 16 ścieżkowy sequencer w serii FA został zaprojektowany tak by chwytać każdą Twoją inspirację, jaka pojawi się w twojej głowie. Możesz błyskawicznie zbudować pełną aranżację z olbrzymiej palety brzmień w instrumencie przez nagrywanie w pętli bez zatrzymywania, wypełniając 16 ścieżek! Oprócz nagrywania w czasie rzeczywistym dostępny jest też tryb nagrywania krokowego, oraz pełna edycja i miksowanie z zapisem ścieżek utworu na karcie SDHC jako stereofoniczny plik audio. Można też eksportować ścieżki jako indywidualne pliki WAV i/lub dane MIDI do dalszej obróbki w twoim DAW, co czyni z FA-06/FA-08 potężny notatnik dla pomysłów, które dają podstawę przy dalszej produkcji muzyki na komputerze.

Graj bez Trudu
Muzyczne stacje robocze odgrywają ważną rolę dla keyboardzistów w całym zakresie twórczości, od występów na żywo przez tworzenie utworów aż po produkcję w studio. Często są one jednak zbyt skomplikowane by wydobyć ich cały potencjał, co wstrzymuje proces twórczy i hamuje przepływ pomysłów. Tworząc serię FA, Roland zbudował na nowo stację roboczą by zapewnić muzykom inspirującą platformę, która jest ekstremalnie potężna i uniwersalna, a równocześnie prosta i intuicyjna. Poprzez uproszczony interfejs i skupienie różnych praktycznych funkcji maksymalizujących proces twórczy, seria FA umożliwia doświadczenie nowej jakości i wolności twórczej, a także głębokiego odkrywania i rozwijania pomysłów muzycznych, teraz z mniejszym wysiłkiem niż to było wcześniej.

Graj i Nagrywaj z Olbrzymim Zestawem Najlepszych Brzmień Rolanda
Największą wartość każdej stacji roboczej stanowią brzmienia i ich jakość oraz różnorodność. Z ponad 2000 barw pochodzących z flagowego modułu Roland INTEGRA-7, seria FA zaspokoi wszelkie potrzeby brzmieniowe. Na pokładzie są wszystkie brzmienia SuperNATURAL synth i XV-5080 PCM z INTEGRA-7, a także najpotrzebniejszy zestaw ultra-ekspresyjnych brzmień akustycznych SuperNATURAL czyli fortepian, organy, perkusja, bass, smyczki i inne. Moduł brzmieniowy w FA-06/FA-08 jest w pełni kompatybilny z olbrzymią i powiększającą się kolekcją brzmień syntetycznych dla INTEGRA-7 dostępnych na Roland Axial - stronie z bibliotekami do pobrania, a dodatkowo ilość brzmień można zwiększyć dzięki kolekcji rozszerzeń brzmieniowych dla serii FA.

Zapisuj Pomysły i Twórz Bez Przerwy Utwory
Prosty ale potężny, intuicyjny 16 ścieżkowy sequencer w serii FA został zaprojektowany tak by chwytać Twoją inspirację w locie - zawsze nagrywając po naciśnięciu przycisku, by dać pewność, że nigdy nie stracisz żadnego ze swoich pomysłów. Możesz błyskawicznie zbudować pełną aranżację z olbrzymiej palety brzmień w instrumencie przez nagrywanie w pętli bez zatrzymywania, wypełniając 16 ścieżek! Oprócz nagrywania w czasie rzeczywistym dostępny jest też tryb nagrywania krokowego, oraz pełna edycja i miksowanie z zapisem ścieżek utworu na karcie SDHC jako stereofoniczny plik audio. Można też eksportować ścieżki jako indywidualne pliki WAV i/lub dane MIDI do dalszej obróbki w twoim DAW, co czyni z FA-06/FA-08 potężny notatnik dla pomysłów, które dają podstawę przy dalszej produkcji muzyki na komputerze.

Płynna Integracja Sprzętu z Twoim DAW
Oprócz zastosowania jako samodzielny instrument do gry i komponowania, FA-06/FA-08 łatwo przełącza się również w tryb współpracy z komputerem. Proste naciśnięcie dedykowanego przycisku DAW Control błyskawicznie ustawia instrument do komunikowania się z komputerem poprzez USB*, pozwalając zastosować klawiaturę i gałki do wysyłania danych MIDI do grania instrumentami programowymi w DAW, kontrolowania efektów wtyczkowych i innych funkcji. Seria FA posiada także mapy kontrolne dla popularnych DAW, zapewniając prostotę i szybkość kontrolowania funkcji transportu i innych w oprogramowaniu. Można nawet użyć FA-06/FA-08 jako interfejs audio do nagrywania wielu różnych źródeł bezpośrednio do DAW, w tym mikrofonu, gitary lub źródeł stereo o liniowym poziomie sygnału podłączając do tylnego panelu z wejściami, a także do przechwytywania brzmień samej stacji roboczej i samplera. Wspierane jest też wyjście dźwięku, co pozwala monitorować wyjście DAW poprzez złącza wyjściowe stereo i słuchawkowe w FA-06/FA-08.

* Komunikacja USB wymaga instalacji na komputerze drivera USB serii FA.

Pokładowy Performance Sampler z Natychmiastowym Dostępem
Oparty na bardzo popularnym Roland SP-404SX, sampler w serii FA oferuje przyjazny, szybki i podręczny interfejs dla samplowania/odtwarzania w oparciu o wygodne w użyciu karty SDHC. Możesz odtwarzać sample audio bezpośrednio z padów na panelu, co urozmaici Twoje występy z loopami, ścieżkami podkładowymi, one-shotami, frazami wokalnymi, efektami dźwiękowymi i innymi. Dzięki pamięci flash SDHC, twoje sample ładują się bez czekania, i możesz wykorzystać cztery banki padów i funkcję clipboard do rearanżowania Twoich sampli stosownie do potrzeb. Bardzo łatwo sampluje się własne brzmienia instrumentu lub zewnętrzne poprzez wejście Mic/Guitar i Line, albo odtwarza sample WAV, AIFF lub MP3 przetransferowane z komputera. Wiele funkcji edycyjnych umożliwia dostosowanie sampli do muzyki, w tym szybkie ustawianie pozycji odtwarzania i poziomu. Oprócz wyzwalania sampli, pady mogą być też użyte do wielu innych funkcji takich jak wyciszanie partii, wprowadzanie wartości liczbowych na wyświetlaczu i inne.

Wzbogać Swoje Brzmienie z Szerokim Zestawem Równocześnie Działających Efektów
Z olbrzymim zestawem profesjonalnych efektów, seria FA daje wiele możliwości dopracowania Twoich brzmień i ścieżek w sequencerze do perfekcji. Niezależne silniki MFX są dostępne dla wszystkich 16 partii Studio Set, dając nieznany wcześniej poziom kształtowania dźwięku zarówno do grania na żywo jak i miksowania utworów. Każdy silnik MFX posiada 67 różnych efektów do wyboru z dodatkową opcją vocodera, kiedy MFX jest użyty dla Partii 1. Sześć oddzielnych procesorów COMP+EQ dedykowano dla indywidualnych brzmień perkusji, a globalny EQ, chorus i reverb pozwalają finalnie ustawić brzmienie wedle potrzeby. Z unikalnymi TFX (total effects) możesz przetwarzać cały sygnał wyjściowy stacji roboczej z dramatycznymi efektami takimi jak DJ FX Looper, Isolator i wiele innych. Wszystkie efekty mogą być kontrolowane w czasie rzeczywistym gałkami Sound Modify, co upraszcza grę na klawiaturze, samplowanie i nagrywanie w sequencerze z dynamicznymi strukturami brzmień.

Szybkość Obsługi i Intuicyjna Kontrola na Żywo
Prędkość tego nowego instrumentu możesz odczuć już w momencie włączania zasilania - w przeciwieństwie do wielu innych stacji roboczych, które potrzebują minutę lub więcej do pełnej gotowości, seria FA jest gotowa do pracy w ciągu kilku sekund. Panel zorganizowano logicznie w dedykowane sekcje, a olbrzymi kolorowy wyświetlacz LCD przepięknie zachęca swoją grafiką w wysokiej rozdzielczości do wyboru brzmień, pracy na sequencerze i przy ustawianiu różnych parametrów. Łato można poruszać się wśród obszernej listy z kategoriami brzmień i przypisać ulubione z nich do szybkiego przywołania, a dedykowane przyciski dają błyskawiczny dostęp do najczęściej używanych funkcji takich jak transpozycja, przełączanie oktaw i wiele innych. Z sześcioma gałkami i potężną, choć łatwą w użyciu matrycą, sekcja Sound Modify pozwala kontrolować w czasie rzeczywistym szeroki zakres parametrów i daje maksymalną ekspresję podczas gry na żywo i w studio.

SPECYFIKACJA
Klawiatura: 61 klawiszy (z dynamiką)
Sekcja Generatora Dźwięku
Maksymalna Polifonia: 128 głosów (zmienna w zależności od obciążenia generatora dźwięku)
Ilość Części Multitimbral: 16
Brzmienia: SuperNATURAL Acoustic, SuperNATURAL Synth, SuperNATURAL Drum Kit, PCM Synth, PCM Drum Kit (zawarte są brzmienia kompatybilne z GM2)
Sloty Wave Expansion: 2 sloty (Sloty wave expansion przepisują wewnętrzne próbki w pamięci. Można pobrać dane ze strony Axial sound library i zapisać je poprzez pamięć USB flash drive do wewnętrznej pamięci w FA (slot).)
Efekty: Multi-Efekty: 16 systemów, 68 typów (Vocoder może być użyty tylko na partii 1.); Part EQ: 16 systemów; Drum Part COMP+EQ: 6 systemów; Chorus: 3 typy; Reverb: 6 typów; Master Compressor (Może być zmieniony na Insert FX (78 typów).); Master EQ; Total Effects (TFX): 29 typów; Mic Input Reverb: 8 typów
Sequencer: Ilość Ścieżek MIDI: 16
Format Pliku: Oryginalny, wsparcie dla SMF export/import, wsparcie dla WAV export

* Dane wyzwalające sampler mogą być rejestrowane.
Sampler
Format: 16-bit linear, 44.1 kHz, wsparcie dla WAV/AIFF/MP3 import
Maxymalna Polifonia: 8
Liczba Próbek: 16 Padów x 4 Banki (dla każdego utworu)

* Sample nie mogą być używane jako próbki dla silnika syntezy.

INNE
Rhythm Pattern: Tak
Arpeggio: Tak
Chord Memory: Tak

KONTROLERY
D-BEAM Controller
Pitch Bend/Modulation Lever
Assignable Switch x 2 (S1/S2)
Control Knob x 6
Sample Pad
Tempo Knob

Wyświetlacz
5-calowy Graphic Color LCD

Pamięć Zewnętrzna
SD Card (wsparcie dla SDHC)

Złącza
Słuchawkowe: Stereo 1/4-cala phone type
MAIN Output Jacks (L/MONO, R): 1/4" TRS phone type
Sub Output Jack: Stereo 1/4" phone type
AUDIO INPUT Jacks
LINE: Stereo miniature phone type
GUITAR/MIC: 1/4" phone type
FOOT PEDAL Jacks (CTRL 1, CTRL 2, HOLD)
Złącza MIDI (IN, OUT)
USB FOR UPDATE Port
USB COMPUTER Port (USB Hi-Speed AUDIO/MIDI)
(Uzywaj kabla USB i komputera ze złączem USB wspierającym USB 2.0 Hi-Speed.)
DC IN Jack

Zasilanie: AC Adaptor
Pobór Prądu: 1,300 mA

AKCESORIA
Quick Start
Leaflet "USING THE UNIT SAFELY"
SD Card (installed in the product when shipped from the factory)
SD Card Protector (installed in the product when shipped from the factory)
Zasilacz AC
Kabel Zasilający

Opcje (sprzedawane oddzielnie)
Statyw Klawiszowy (*1): KS-18Z, KS-12
Przełącznik Nożny: seria DP
Pedał Ekspresji : EV-5
USB Flash Memory (*2)
Wireless USB Adapter: WNA1100-RL

*1 Używając KS-18Z i KS-J8, upewnij się, że wysokość na jakiej umieszczony jest instrument nie przekracza1m.
*2 Używaj USB Flash Memory (wsparcie dla USB 2.0 Hi-Speed Flash Memory) sprzedawany przez Roland. Nie gwarantujemy poprawnego działania z innymi produktami.

Rozmiar i Waga: 1,008 mm x 300 mm x 101 mm; 5.7 kg

Specyfikacja może ulec zmianie bez uprzedzenia.


Specyfikacja FA-08 taka sama jak FA-06 oprócz:
Klawiatura: 88 klawiszy (Ivory Feel-G Keyboard z Wychwytem)
Opcje (sprzedawane oddzielnie): Statyw Klawiszowy (*1): KS-G8, KS-G8B, KS-18Z, KS-12, KS-J8
Rozmiar i Waga: 1,415 mm x 340 mm x 142 mm; 16.5 kg

*1 Używając KS-18Z i KS-J8, upewnij się, że wysokość na jakiej umieszczony jest instrument nie przekracza 1m.