Roland SH-01 Gaia syntezator

 • Producent: Roland
 • Dostępność: Bardzo mało  (1 szt.)
 • szt.
 • Cena netto: 2 032,52 zł 2 500,00 zł
CIESZ SIĘ TWORZENIEM DŹWIĘKÓW NA SYNTEZATORZE GAIA SH-01!
Z masywnym brzmieniem, łatwością operowania i przystępną ceną, GAIA SH-01 jawi się jako wysoce wydajny instrument z wdziękiem retro. Zestaw trzech silników to potężna dawka wirtualnej syntezy analogowej podanej w przystępny i łatwy sposób, wszystko dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu sterowaniu. Teraz nawet nowicjusz może cieszyć się tworzeniem świetnych dźwięków. Przepływ sygnału w instrumencie jest łatwy do zrozumienia dzięki logicznemu rozkładowi gałek , suwaków i przycisków na panelu. Doskonałe sterowanie i tłusty dźwięk sprawiają, że ten niewielki instrument ucieszy zarówno studentów muzyki, kompozytorów, muzyków sesyjnych jak i wykonawców scenicznych z każdego stylu muzycznego.
 
 • Potężny dźwięk z trzech silników pokładowych, każdy z dedykowanym oscylatorem, filtrem, wzmacniaczem, obwiednią i LFO
 • Nakładanie do pięciu efektów na raz, do wyboru są: distortion, flanger, delay, reverb, low boost i inne
 • Masywne brzmienie bez gubienia nut dzięki polifonii 64-głosowej
 • Łatwy w obsłudze panel kontrolny, pozwalający na błyskawiczną zmianę dźwięku oraz naukę syntezy
 • Lekka, kompaktowa budowa z 37 pełnymi klawiszami
 • Zasilanie sieciowe lub bateryjne
 • D Beam, arpeggiator oraz rejestrator fraz na pokładzie
 • Porty USB do zapisywania brzmień użytkownika na pamięć USB, a także do połączenia audio/MIDI z komputerem
Potrójny, wirtualny analog
Zanurz się w nowy, trójwarstwowy, analogowy moduł brzmieniowy, zawierający trzy pełne syntezatory do uzyskiwania potężnego, bujnego brzmienia. Uwolnij moc trzech generatorów, sterujących triem wielofunkcyjnych, akustycznych filtrów, generatorami przebiegów wolnozmiennych o różnych przebiegach modulujących oraz wzmacniaczami, plus dziesięć generatorów obwiedni. To jakby trzy syntezatory w jednym! Dzięki 64-głosowej polifonii, syntezator GAIA SH-01 umożliwia generowanie masywnych brzmień bez efektu tłumienia dźwięku w przypadku jej przekroczenia.
 
Nakładane na siebie efekty
Od najbardziej jedwabistego pogłosu po najtwardsze pomruki, natychmiastowo wybierane efekty syntezatora SH-01 z impetem wyrzucą twoje brzmienia w inny wymiar przestrzeni. Istnieje możliwość nakładania do pięciu efektów równocześnie, co skutkuje dziesiątkami wariacji. Pośród efektów dostępny jest pogłos, przester, FUZZ, BIT CRASH, FLANGER, PHASER, PITCH SHIFTER, LOW BOOST i DELAY z synchronizacją panoramy i tempa. Dedykowane potencjometry umożliwiają ulepszanie efektów w czasie rzeczywistym.
 
Przenośna moc
Dzięki wadze poniżej 4,5 kg, GAIA SH-1 jest lekki, nieduży i doskonały dla muzyków, będących w ruchu. Jednakże instrument posiada 37 pełnowymiarowych klawiszy, więc można na nim grać komfortowo i w naturalny sposób. Syntezator może być zasilany z zasilacza prądu stałego lub za pomocą baterii*, aby zapewnić jak największą mobilność. Wskaźnik żywotności baterii na panelu przednim daje pewność, że nagle nie stracisz zasilania. W przypadku używania z zasilanym bateryjnie wzmacniaczem, takim jak CUBE Street, MOBILE CUBE, BA-330 lub KC-110 firmy Roland, syntezator GAIA SH-01 można używać wszędzie!
 
Natychmiastowe sterowanie
Panel przedni podsuwa bezpośrednio pod palce wszystkie elementy sterowania. Nie ma żadnych ukrytych menu, to nie bzdury. Po prostu graj i manipuluj potencjometrami lub ruszaj rękami nad niewidzialną wiązką sterownika D-BEAM, aby uzyskać spektakularne efekty. Logicznie zaprojektowany panel przedni pokazuje tor sygnałowy, od lewej do prawej. Początkującym pomaga zrozumieć proces syntezy, a doświadczeni pokochają natychmiastową satysfakcję z możliwości bezpośredniego sterowania dźwiękiem podczas gry.
 
Rekorder fraz i arpegiator
Zagraj nutę lub akord i pozwól, aby arpegiator automatycznie tworzył muzyczną magię. Tempo można wyznaczać przez nabicie. Ponadto wbudowany rekorder fraz umożliwia rejestrowanie tego, co grasz na klawiaturze, jak również pracę potencjometrów. Dane sterujące można również odtwarzać niezależnie, jako uzupełnienie nut, odtwarzanych w czasie rzeczywistym.
 
USB i EXT IN
Jednym kablem USB podłącz instrument bezpośrednio do komputera (Mac lub PC) i przesyłaj strumieniowo dźwięk do wybranego programu komputerowego. Porty USB syntezatora SH-01 mogą być również używane do transmisji i odbioru komunikatów MIDI oraz do przechowywania ustawień i fraz (zarejestrowanych za pomocą rekordera fraz) w pamięci USB. W celu integracji z urządzeniami zewnętrznymi, gniazdo [EXT IN] syntezatora SH-01 umożliwia podłączanie zewnętrznych źródeł dźwięku, takich jak odtwarzacz MP3 i granie z towarzyszeniem ulubionych utworów lub innym akompaniamentem – wspaniała rzecz do ćwiczeń i grania na żywo. Wejściowym dźwiękiem można manipulować za pomocą trzech trybów funkcji CENTER CANCEL, eliminującej z utworu wokal, gitary lub bas.
 
keyboard37 keys (velocity sensitive)
Maximum Polyphony64 voices
Sound Generator SectionVirtual analog synthesizer sound generator (Number of part: 1)
(Oscillator + Filter + Amp + Envelopes + LFO) x 3
PCM sound generator (Number of parts: 15)
Patch MemoryPreset: 64
User: 64
 
OSC SECTION
 • Oscillator waveformSAW
SQUARE
PULSE/PWM
TRIANGLE
SINE
NOISE
SUPER SAW
 • Knobs/SlidersPITCH
DETUNE
Pulse Width
Pulse Width ModulationEnvelopeAttack
Decay
 • Envelope DepthModulationOscillator Sync
Ring 
 • Modulation