Roland SYS-540 syntezator analogowy

  • Producent: Roland
  • Dostępność: Bardzo mało  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 1 056,10 zł 1 299,00 zł

DUAL ENVELOPE GENERATOR + LFO

Oparty na klasycznym modułowym syntezatorze analogowym SYSTEM-100m, model SYSTEM-500 jest całkowicie analogową reprodukcją jednego z najbardziej poważanych elektronicznych instrumentów wszechczasów. Zaprojektowany na nowo w formacie Eurtorack, SYSTEM-500 oferuje klasyczny charakter i funkcjonalność oryginału, uzupełnioną o zalety nowoczesnego instrumentu. Zbudowany w USA i zmontowany w Japonii, syntezator SYSTEM-500 składa się z komponentów, wymagających standardów najwyższej jakości i trwałych elementów sterujących. I ma zaskakująco przystępną cenę, zmieniającą w rzeczywistość wszelkie fantazje o posiadaniu tego legendarnego instrumentu.

Klasyczny system. Nowy format.

Syntezator SYSTEM-500 składa się z pięciu modułów formatu Eurorack, które można łączyć i dopasowywać w dowolnych kombinacjach, tworząc żądany syntezator modułowy Roland. Każdy moduł jest całkowicie analogowy i został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnej kompatybilności ze światem współczesnych syntezatorów i procesorów efektów. Syntezator SYSTEM-500 to kompaktowy, potężny system, który otwiera olbrzymie możliwości projektowania brzmienia i muzycznej eksploracji.

540 Podwójny generator obwiedni + LFO

Moduł 540, podwójny generator obwiedni z LFO (generator przebiegów wolnozmiennych) to wielozadaniowe źródło modulacji. Moduł posiada dwie niezależne sekcje obwiedni ADSR (czas narastania, czas opadania, poziom zasadniczy, czas zanikania), generujące zmienne napięcia, przeznaczone do sterowania innymi modułami syntezatora formatu Eurorack, takimi jak generatory, filtry i wzmacniacze. Każdą sekcją można sterować zewnętrznie, wewnętrznie lub ręcznie, za pomocą dedykowanych gniazd dla każdej obwiedni, jak również wyjściem zanegowanym.

Ponadto moduł 540 posiada przestrajany napięciowo generator przebiegów wolnomiennych (LFO) z pięcioma przebiegami wyjściowymi. Elementy panelu sterowania regulują częstotliwość oraz czas opóźnienia uruchomienia LFO. Czas opóźnienia i resetowanie LFO mogą być wyzwalane za pomocą obwiedni 1 lub 2.

 

SPECIFICATIONS
Sterowniki
Potencjometr ATTACK
Potencjometr DECAY
Potencjometr SUSTAIN
Potencjometr RELEASE
Przełącznik MANUAL
Przełącznik FAST/SLOW
Przełącznik EXTERNAL/CYCLE
Przełącznik KEYBOARD TRIGGER
Przełącznik DELAY TRIGGER
Przełącznik FREQUENCY RANGE
Potencjometr FREQUENCY
Potencjometr DELAY
Złącza
Gniazdo EXTERNAL: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo ENVELOPE 1: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo ENVELOPE 2: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo INVERTED ENVELOPE: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo CV FREQUENCY: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo SQUARE WAVE: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo TRIANGLE WAVE: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo SAW WAVE: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo INVERTED SAW WAVE: Miniaturowe typu JACK
Gniazdo SINE WAVE: Miniaturowe typu JACK
 
Zasilanie
Eurorack power
Pobór prądu
85 mA (+12 V)
50 mA (-12 V)
Akcesoria
Instrukcja obsługi
Ulotka: „WARUNKI BEZPIECZNEGO UŻYTKOWANIA INSTRUMENTU”
Śruby montażowe Eurorack (4 szt.)
Kabel zasilania Eurorack

Wymiary

81 mm x 58 mm x 129 mm

Waga

202 g