Roland UA-1610 STUDIO CAPTURE Interfejs Audio USB

 • szt.
 • Cena netto: 3 251,22 zł 3 999,00 zł
 • Niedostępny

Flagowy interfejs 16x10 wyposażony w 12 przedwzmacniaczy mikrofonowych klasy Premium

Nowy STUDIO-CAPTURE to kolejne ulepszenie standardów dla produkcji audio w oparciu o komputer. Najnowszy dodatek rodziny CAPTURE wnosi 12 preampów mikrofonowych klasy premium, po raz pierwszy w kompaktowych interfejsach audio USB. 16 wejść audio, 10 wyjść audio oraz I/O MIDI składają się na zestaw złączy dla profesjonalnych setupów, wszystko w jednym, wyposażonym w panel urządzeniu, które łatwo mieści się w torbie podróżnej. Inne zalety to jakość audio sięgająca 24-bit/192kHz, rozbudowany miernik na panelu frontowym, wyjście monitorowe XLR z dedykowanym pokrętłem głośności, podwójne wyjście słuchawkowe, super stabilne sterowniki VS STREAMING i wiele innych. Wytrzymały, przenośny i gotowy do udziału w większych nagraniach zarówno w studio jak i w drodze, STUDIO-CAPTURE wysuwa się na prowadzenie wśród innych interfejsów audio USB na rynku.

 • Wysokiej-wydajności interfejs audio USB 2.0 dla produkcji w studio i w terenie
 • 16 wejść audio i 10 wyjść audio, w tym 12 preampów mikrofonowych premium (VS PREAMP)
 • VS STREAMING zapewnia ultra stabilną, nisko-latencyjną wydajność sterowników dla Windows i Mac
 • AUTO-SENS inteligentnie ustawia optymalne poziomy wejściowe dla wszystkich preampów
 • Indywidualne mierniki poziomów wejść/wyjść i przyciski kanałów wejściowych
 • Cztery niezależne miksy monitorowe kontrolowane programowo
 • Wyjście monitorowe XLR, direct monitor, podwójne wyjście słuchawkowe z niezależnymi pokrętłami poziomów na panelu
 • Coaxial digital I/O; MIDI I/O z FPT
 • Rozszerz ilość I/O stosując dwa STUDIO-CAPTURE razem, oba kontrolowane pojedynczym sterownikiem
 • Uszy montażowe 2U do racka w zestawie
 • Najwyższa jakość do nowoczesnej produkcji audio

  Łącząc profesjonalną wydajność audio, rozbudowaną ilość I/O oraz mobilność konstrukcji, STUDIO-CAPTURE to potężne rozwiązanie dla dzisiejszych muzyków, kompozytorów i inżynierów nagrań. Dostarcza jakość ekwiwalentną do kosztujących znacznie więcej interfejsów audio montowanych w racku, mieści się w kompaktowej, mobilnej formie, która pasuje zarówno do produkcji w terenie, używania na stole w domu lub dzięki uszom rackowym do instalacji stałych w studiach. 16 wejść audio, 12 preampów mikrofonowych oraz elastyczne miksowanie monitorowe pozwala nagrać większość zespołów bez dodatkowego sprzętu, albo podłączyć równocześnie wiele syntezatorów i innych urządzeń w bardziej rozbudowanych studiach projektowych. Dla naprawdę wielkich projektów płynnie rozszerzyć ilość I/O podłączając drugi STUDIO-CAPTURE dla osiągnięcia 32 wejść i 24 przedwzmacniaczy mikrofonowych.

 • 12 Przedwzmacniaczy mikrofonowych klasy Premium

  Oprócz wielu standardowych funkcji, STUDIO-CAPTURE oferuje też 12 cyfrowo kontrolowanych przedwzmacniaczy mikrofonowych (VS PREAMP), zbudowanych z najlepszych komponentów dla wyjątkowo nisko-szumowej pracy, wysokiego headroomu i przeźroczystości brzmieniowej. Preampy posiadają 12 wejść XLR/TRS combo, z czego cztery umieszczone są na panelu frontowym dla wygody i szybkiego dostępu. Każdy kanał posiada niezależne zasilanie phantom, filtr dolno-zaporowy, odwracanie fazy, a także cyfrową kompresję dostępną przez kontrolny panel programowy.

 • Liczne i wszechstronne złącza I/O

  STUDIO-CAPTURE wyposażony jest w 16 kanałów wejściowych i 10 kanałów wyjściowych. Z uniwersalnymi złączami combo, każde z 12 wejść mikrofonowych XLR może być użyte również jako zbalansowane/niezbalansowane wejście liniowe 1/2-cala, a wejścia 13-16 umieszczono na dedykowanym panelu tylnym ze złączami TRS. Wejście 1 i 2 może być przełączone na tryb Hi-Z dla bezpośredniego podłączania gitar i basów, a wejścia 15/16 można przypisać do wejścia cyfrowego coaxial. Osiem wyjść analogowych posiada złącza TRS, a główne wyjście stereo posiada złącza XLR. Dwa dodatkowe wyjścia (9/10) dostępne są w formie cyfrowego złącza coaxial. STUDIO-CAPTURE posiada też MIDI I/O, z własną technologią FPT Roland'a dla najwyższej prędkości transferu.

 • Wysokiej wydajności technologia VS STREAMING

  STUDIO-CAPTURE oferuje wysokiej jakości nagrywanie 24-bitowe przy częstotliwości do 192 kHz, z niespotykaną stabilnością i wiodącą w branży wydajnością USB przy niskiej latencji, którą zapewnia własna technologia Roland'a VS STREAMING. Dzięki driverom ASIO 2.0/WDM (Windows) oraz Core Audio (Mac), wspierane są wszystkie obecne platformy DAW na Mac i PC. VS STREAMING pozwala rozszerzyć ilość I/O przez zastosowanie dwóch STUDIO-CAPTURE na tej samej szynie USB bez kompromisu w stabilności lub jakości dźwięku.

 • AUTO-SENS: Idealne ustawione poziomy za jednym naciśnięciem przycisku

  Innowacyjna funkcja AUTO-SENS jaką cechuje rodzina CAPTURE Roland'a, za każdym razem perfekcyjnie i szybko ustawia idealny poziom wejściowy. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk na panelu i zagrać na podłączonym instrumencie, a STUDIO-CAPTURE w kilka sekund automatycznie dobierze idealny poziom nagrywania dla każdego wejścia. Dla profesjonalistów i początkujących, funkcja AUTO-SENS jest świetna do szybkiego, bezbłędnego nagrywania zestawu omikrofonowanej perkusji lub całego zespołu. 

 • Rozbudowany monitoring i wskaźnik poziomów

  Szybki i jasny miernik LED pozwala trzymać oko na poziomach poszczególnych wejść i wyjść oraz MONITOR OUT, a dedykowane przyciski kanałów i inne pozwalają intuicyjnie kontrolować i nawigować na wbudowanym wyświetlaczu. Sekcja MONITOR OUT zawiera dedykowane pokrętło LEVEL dla głośności control room, plus gałkę DIRECT MONITOR dla odsłuchu wybranego sygnału wejściowego. Dwa wyjścia słuchawkowe - każde z własną gałką głośności - umożliwiają odsłuchiwanie na raz zarówno muzykowi jak i inżynierowi.

 • Elastyczne Miksy Monitorowe z Efektami

  Poza tradycyjnym zastosowaniem jako interfejs, STUDIO-CAPTURE oferuje cztery niezależne Direct Miksy dla odsłuchu bez opóźnienia, obsługiwane panelem programowym. Zasilany wewnętrznym DSP w STUDIO-CAPTURE, każdy miks można skierować do dowolnego wyjścia, umożliwiając wysłanie poszczególnych miksów monitorowych na słuchawki, głośniki lub urządzenia nagrywające. Konfiguracja miksu może być zapisana i przywoływana, znacznie przyspieszając późniejsze przygotowanie do pracy w różnych scenariuszach. Wysokiej jakości pogłos dostępny dla monitoringu pozwala wokalistom i instrumentalistom nagrywać czyste ścieżki podczas gdy w odsłuchu mają świetnie brzmiący efekt ambience.