Yamaha C40M gitara klasyczna

  • Producent: Yamaha
  • Dostępność: Mało
  • szt.
  • Cena netto: 641,46 zł 789,00 zł

C40M jest w pełni matową odmianą jednej z najbardziej popularnych, niedrogich gitar klasycznych Yamaha - C40II. Bardzo cienka warstwa naturalnego, satynowego wykończenia wpływa na jakość brzmienia, które jest niezwykle naturalne i autentyczne.

Yamaha C40 to świetnie wykonana doskonale brzmiąca i niezwykle wygodna gitara. Jest to jeden z najpopularniejszych instrumentów dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i tych, którzy myślą poważniej o muzyce. Gitara jest często polecana przez nauczycieli gry, nie bez powodu. Firma Yamaha słynie ze ścisłej kontroli jakości, a także z tego, że zawsze wykończenie instrumentu jest wykonane perfekcyjnie. Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, powoduje to, że konkurencja pozostaje daleko w tyle. 

 Doskonale sprzedająca się gitara klasyczna Yamaha C40 otrzymała tytuł „Najlepszego Instrumentu Strunowego” podczas ceremonii wręczenia Music Industry Awards (MIA), która odbyła się 30 listopada 2011 roku w Londynie. Wyróżnienie to zostało przyznane po głosowaniu publiczności oraz uwzględnieniu wyników ankiety słuchaczy radia Classic FM.

Od wprowadzenia modelu C40 na rynek we wczesnych latach 90-tych, gitara ta otrzymała wiele nagród i wyróżnień, a obecnie jest najczęstszym wyborem pośród nauczycieli gry na gitarze, początkujących oraz młodych gitarzystów, głównie dzięki niezwykle przystępnej cenie oraz doskonałemu połączeniu komfortu gry, znakomitej jakości wykonania oraz wspaniałego brzmienia, które zwykle cechują o wiele droższe instrumenty. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów do konstrukcji gitary – płycie przedniej z drewna świerkowego oraz podstrunnicy wykonanej z palisandru, a także wytrzymałości i niezawodności, którymi charakteryzują się instrumenty marki Yamaha, model gitary C40 jest obecnie stałym instrumentem w każdej szkole muzycznej na Wyspach Brytyjskich.

Model gitary C40 pokonał takich znakomitych konkurentów, jak modele firm Fender, Admira, czy Jose Ferre. To niezwykłe wyróżnienie z pewnością wpłynie na przedświąteczny wzrost zainteresowania gitarą oraz stanowi doskonałą reklamę dla dyrektorów szkół muzycznych w planach na nadchodzący nowy semestr w 2012 roku.

Martin Adam z Yamaha niniejsze wyróżnienie komentuje tymi słowami: „Przyzwyczailiśmy się już do marki najbardziej popularnej gitary klasycznej C40 wśród muzyków, jednak ostatnie wyróżnienie wskazuje na zdecydowane zainteresowanie tym modelem wśród całego społeczeństwa. Jest to niezwykle ważna i szczególna nagroda, ponieważ przyznali ją nie tylko muzycy, lecz również ludzie spoza branży muzycznej, co umacnia nas w przekonaniu, iż jest to rzeczywiście najbardziej popularny instrument, szczególnie uwielbiany przez nauczycieli gry na gitarze oraz ich uczniów.”

Specyfikacja:

 

- Płyta wierzchnia: Świerk

- Tył i boki: Meranti

- Szyjka: Nato

- Podstrunnica: Palisander 

- Mostek: Palisander

- Menzura: 650 mm

- Mechanika: Chromowana

- Wykończenia: Naturalne Matowe